Niepłodność to niezdolność do zajścia w ciążę w czasie jednego roku współżycia w celach rozrodczych. W Polsce niepłodność dotyczy 20% par.

Przyczyny mogą być różne i jest ich wiele. M.in. endometrioza, stan zapalny w organizmie, insulinooporność, PCOS, Hashimoto, choroby tarczycy, zaburzenia erekcji, zły stan nasienia, niedowaga i nadwaga, zaburzenia i nieodpowiednia praca narządów rozrodczych, patologia jajowodów, zmiany w jamie macicy (mięśniaki, zrosty).

Badania, które należy wykonać to:
– morfologia z rozmazem
– insulina na czczo
– glukoza na czczo
– kwas foliowy
– ferrytyna
– witamina B12, D
– TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG (tarczyca)
i inne o których opowiem na wykładzie.

Przede wszystkim przekażę zalecenia dietetyczne. Czy wiecie, że likopen zwiększa ruchliwość plemników i objętość nasienia? Z kolei orzechy powodują wzrost ilości i ruchliwości plemników oraz poprawę ich morfologii i żywotności.

Przy problemach z niepłodnością dobrze sprawdzają się „spokojne” aktywności fizyczne, np. joga, pilates, spacery, marszobiegi, trucht. I temat ruchu również zostanie poruszony.

Będę Was uświadamiać „językiem normalnym”, tak aby każdy mógł zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi 

Wykład potrwa 1,5h
Koszt: 150zł
Jest dedykowany osobom zainteresowanym tematem. A także dla studentów dietetyki i kierunków pokrewnych oraz dla osób, którym temat jest bliski np. w pracy.

Dla chętnych – dyplomy imienne.

Więcej informacji 27 lutego o godz. 17 w Gdyni, ul. Gorczycowa 4c.
Zainteresowani?

Zarezerwuj sobie miejsce klikając w link:

LUB puszczając przelew:

26 1140 2004 0000 3502 7715 8720 Efekt Kamila Ziemann

Tytułem: Dieta na płodność, imię i nazwisko