⛔ W tym roku do naszego gabinetu przyszło 4-krotnie więcej dzieci niż w latach poprzednich. Z tego też powodu ruszamy od początku stycznia z Projektem: Zdrowie dziecko.
‼️13 nawyków z którymi warto pracować:
1️⃣ Pandemia, lockdowny i nauczanie zdalne spowodowały u dzieci szereg problemów związanych z odżywianiem. Co prawda od września dzieci chodzą do szkoły, ale szkodliwe przyzwyczajenia niestety pozostały u wielu z nich…
2️⃣ Jesienno-zimowe poranki bywają bardzo trudne. Za oknem ciemno, a kołderka kusi. Co się z tym często wiąże? Dzieci (a czasami i my-dorośli) chcąc złapać „jeszcze 5 minutek snu” wstają za późno, a przez poranny pośpiech nie jedzą odżywczych śniadań. Ba, niektóre w ogóle nie jedzą śniadań, żadnych.
3️⃣ Dzieci naprawdę mają dużo swoich spraw w szkole. Przerwy bywają za krótkie na to, by móc je wszystkie załatwić, przez co bardzo często nie jedzą w szkole drugich śniadań. Kilkudniowe kanapki w plecaku znalezione po czasie – znasz to, prawda?
4️⃣ “On nie chce ćwiczyć” – niechęć dzieci do ruchu to powszechny problem. Zdarza Ci się walczyć z dzieckiem o oderwanie się od komputera?
5️⃣ Czy brokuły to takie małe drzewka? Dzieci często nie chcą jeść warzyw lub mają wąski repertuar tych, które mają prawo znaleźć się na talerzu…
6️⃣ …w przeciwieństwie do słodyczy – tych niejedno dziecko potrafi wciągnąć sporo.
Razem zastanowimy się czy zdrowe fit batony to na pewno dobry zamiennik dla snickersa.
7️⃣ Soki, kolorowe napoje i, o zgrozo, energetyki. A czy da się dziecko przekonać do wypicia wody?
8️⃣ Dlaczego dziecko spędza sporo czasu przed komputerem?
I czy na pewno jest to szkodliwe?
9️⃣ Podjadanie – między posiłkami, po powrocie ze szkoły, przy komputerze. Pomogę Ci znaleźć sposoby na wyeliminowanie tego problemu.
🔟 “Jestem głodnaaaa/y” – i tak w kółko. Poromawiamy czym jest głód a czym apetyt.
1️⃣1️⃣ Czy wiesz dlaczego wspólny czas niesie za sobą same pozytywy?
1️⃣2️⃣ “Jest za zimno żeby wychodzić”. Latem było za gorąco, a w zimie było za dużo śniegu… Czyli o wymówkach nie do przeskoczenia. 😉
1️⃣3️⃣ Czy istnieją miłe prace domowe?